Skip to main content

5. školní ples

íPrvní listopadový páteční večer 2. 11. 2018 byl zadán v kulturním domě ve Švihově pro 5. školní ples. Od 17.30 se zvolna zaplňoval sál žáky naší školy a jejich rodiči, potěšila i účast bývalých žáků školy. V zákulisí se připravovala kapela a taneční soubory, v malém sálu firma Fotofofr, jejíchž služeb mnozí rádi využili. Pětka sice ve škole nevěstí nic dobrého, ale v historii plesu je už docela pěkně kulaťoučkým číslem. Proto si pořadatel plesu Spolek rodičů a přátel ZŠ Švihov dal na přípravě programu opravdu záležet.
Ples byl zahájen v 18 hodin prvními melodiemi hudební skupiny Asfalt a úvodním slovem paní ředitelky Jaroslavy Suché. Slavnostní atmosféru podtrhlo vystoupení tanečních párů DDM Klatovy pod vedením pana Vilda, které předvedly klasický tanec i latinsko-americké rytmy. Pak už patřil taneční parket všem zúčastněným. Pravda, v první hodině se ještě mnozí ostýchali tak, jak to bývá i na dospěláckých plesech, ale později se roztančili téměř všichni. Další taneční inspiraci nám do sálu vnesly Duhovky - stepařská taneční skupina z Horšovského Týna, vedená paní Mourovou. Ve dvou skladbách jsme mohli obdivovat jejich vynikající přesné umění. Čas ubíhal velmi svižně a s 20. hodinou nastoupily dívky v doprovodu jednoho gentlemana ze skupiny Marty Dance z Klatov s vedoucí slečnou Nováčkovou. Skupina předvedla dvě choreografie: scénický tanec a vystoupení navozující atmosféru první republiky. Bylo opravdu na co se dívat nejen po stránce tanečního provedení, ale mnohé dívky a dámy musely nadchnout nádherné kostýmy. Nálada byla výborná díky skupině Asfalt, která zahrála mnohé současné hity a provedla nás do poslední hodiny plesu. Tam ale čekalo ještě jedno velké překvapení - skupina chlapců Free People z Vřeskovic, kterým se přibližně před rokem začal věnovat pan Petrovický a secvičil s nimi bezvadné vystoupení parkourového skákání. Ve 21 hodin se na ploše sálu objevily žíněnky, švédská bedna, palety a další překážky, které kluci za hudebního doprovodu a v úžasném tempu velice lehce překonávali. Celý sál jim nadšeně aplaudoval, protože skutečně "to tu ještě nebylo". A byla tu poslední hodina, soutěž s balonky a asi ty nejveselejší melodie. Ve 22 hodin byla dohrána poslední skladba a 5. školní ples byl minulostí.

V závěru se sluší poděkovat: všem rodičům a příznivcům školy, kteří pomohli při organizaci i přípravách plesu, všem účinkujícím tanečníkům a sportovcům za bezvadná vystoupení, skupině Asfalt za hudební doprovod i moderování plesu, rodině paní Petelíkové za příjemné prostředí a pohodovou obsluhu a samozřejmě všem, kteří si přišli zatančit a užít si slavnostní plesovou atmosféru. To je nejlepší podpora těch, kteří ples připravili a předpokládáme, že v dalších létech připravovat budou. DĚKUJEME!!! Foto ve fotogalerii.