Skip to main content

Školní vánoční jarmark

Švihov je jednou z mála obcí, která se může pochlubit vánočním stromem rostoucím přímo na náměstí. O první adventní neděli 2. 12. v 17.30 byl slavnostně rozsvícen za zvuků vánoční hudby. O vystoupení se postarali členové dechového orchestru v malém hudebním seskupení Švihovská žesťová harmonie. S oživením akce a výborným nápadem na zorganizování školního vánočního jarmarku přišly paní učitelky Marie Spasová a Jiřina Zoubková. Okamžitě se pustily do práce paní učitelky se žáky v hodinách výtvarné výchovy a ve školní družině a školním klubu. Z této činnosti vznikla spousta krásných vánočních drobností. O sladké dobroty se postaraly maminky a v hodině pracovních činností žáci 9. ročníku.

 

I když počasí zejména při přípravě stánku vůbec nepřálo, setkala se tato novinka s milým zájmem přítomných. V příjemné adventní atmosféře byl v krátké době stánek obklopen nakupujícími, kteří tímto podpořili školní družinu a školní klub. Výtěžek z jarmarku 4112,- Kč bude využit na nákup her a hraček.

 

Za to vše děkujeme organizátorkám akce p. učitelkám Marii Spasové, Jiřině Zoubkové, Lindě Sikytové, p. asistentce Heleně Voráčkové, žákyním 9. ročníku Míše Bubeníkové a Natálce Kreidlové, které pomohly s prodejem sladkostí. Děkujeme všem maminkám a tatínkům, kteří napekli dobroty, dodali výrobky nebo pomáhali s přípravou jarmarku. Právě předvánoční čas je tou dobou, kdy je nejpříhodnější chvíle něco vykonat pro druhé, být obdarovaným i dárcem. Děkujeme!Foto ve fotogalerii.